» Honda S2000Honda S2000
34 lata temu swoją premierę miała Honda S800. W tamtych czasach była uznawana za wyjątkowy samoch贸d. Honda po wielu latach wskrzesiła tą serię modelem S2000, kt贸ry jest pełny nowoczesnych rozwiązań na miarę XXI wieku.

HondaHonda S2000 to dwumiejscowy roadster, kt贸ry dzięki silnikowi osiągającemu ponad 120 KM z litra pojemności budzi dreszcze u fan贸w tuningu i szybkich samochod贸w. Dzięki wspaniałej linii nadwozia, ciekawie zaprojektowanym elementom samoch贸d wyzwala wiele emocji u oglądających go ludzi, zwłaszcza mężczyzn, chociaż z racji małych rozmiar贸w powinien podobać się także kobietom.

    Pod maską tego cacka drzemie czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 DOHC VTEC. Maksymalna ilość obrot贸w - 9000 dziwi zwykłych ludzi, ale ci, kt贸rzy znają silniki Hondy są przyzwyczajeni do tego, że są to jednostki wysooooko obrotowe. Co zaskakujące przy tak dużej mocy samoch贸d spełnia najbardziej surowe normy dotyczące emisji spalin zar贸wno w Stanach Zjednoczonych jak i w Unii Europejskiej. Przy 8300 obr./min samoch贸d osiąga moc 240 KM, a maksymalny moment obrotowy wynoszący 208 Nm osiągany jest przy 7500 obr/min. Dla zadbania o dobrą przyczepność samochodu Honda stowrzyła nowej generacji wahacze, kt贸re wraz z nisko położonym środkiem ciężkości i idealnym rozmieszczeniem masy (50:50) dbają o dobrą trakcję samochodu.

    Honda Image Hondy S2000 jest bardzo imponujący. Nisko przebiegająca linia maski, szerokie nadkola, mały prześwit dbają o odpowiedni styl samochodu. Wnętrze jest wzorowane na kokpitach. Dla podkreślenia wysokiej technologii samoch贸d został wyposażony w elektroniczny obrotomierz i prędkościomierz. Samoch贸d podobnie jak Porshe uruchamia się naciskając przycisk START. Dzięki sk贸rzanej kierownicy i siedzeniach oraz 6-cio biegowej skrzyni bieg贸w kierowca czuje się jak w typowo sportowym samochodzie.

    Poprzednikiem Hondy S2000 była S800 - bardzo udany samoch贸d osiągający moc 67 KM z 791.7 cm3 pojemności. Honda po 34 latach stworzyła samoch贸d, kt贸ry delikatnie przypomina poprzednika, pełny rozwiązań na miarę XXI w.