» Honda S2000Honda S2000
34 lata temu swoją premierę miała Honda S800. W tamtych czasach była uznawana za wyjątkowy samochód. Honda po wielu latach wskrzesiła tą serię modelem S2000, który jest pełny nowoczesnych rozwiązań na miarę XXI wieku.

HondaHonda S2000 to dwumiejscowy roadster, który dzięki silnikowi osiągającemu ponad 120 KM z litra pojemności budzi dreszcze u fanów tuningu i szybkich samochodów. Dzięki wspaniałej linii nadwozia, ciekawie zaprojektowanym elementom samochód wyzwala wiele emocji u oglądających go ludzi, zwłaszcza mężczyzn, chociaż z racji małych rozmiarów powinien podobać się także kobietom.

    Pod maską tego cacka drzemie czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 DOHC VTEC. Maksymalna ilość obrotów - 9000 dziwi zwykłych ludzi, ale ci, którzy znają silniki Hondy są przyzwyczajeni do tego, że są to jednostki wysooooko obrotowe. Co zaskakujące przy tak dużej mocy samochód spełnia najbardziej surowe normy dotyczące emisji spalin zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Unii Europejskiej. Przy 8300 obr./min samochód osiąga moc 240 KM, a maksymalny moment obrotowy wynoszący 208 Nm osiągany jest przy 7500 obr/min. Dla zadbania o dobrą przyczepność samochodu Honda stowrzyła nowej generacji wahacze, które wraz z nisko położonym środkiem ciężkości i idealnym rozmieszczeniem masy (50:50) dbają o dobrą trakcję samochodu.

    Honda Image Hondy S2000 jest bardzo imponujący. Nisko przebiegająca linia maski, szerokie nadkola, mały prześwit dbają o odpowiedni styl samochodu. Wnętrze jest wzorowane na kokpitach. Dla podkreślenia wysokiej technologii samochód został wyposażony w elektroniczny obrotomierz i prędkościomierz. Samochód podobnie jak Porshe uruchamia się naciskając przycisk START. Dzięki skórzanej kierownicy i siedzeniach oraz 6-cio biegowej skrzyni biegów kierowca czuje się jak w typowo sportowym samochodzie.

    Poprzednikiem Hondy S2000 była S800 - bardzo udany samochód osiągający moc 67 KM z 791.7 cm3 pojemności. Honda po 34 latach stworzyła samochód, który delikatnie przypomina poprzednika, pełny rozwiązań na miarę XXI w.