» Opel SpeedsterOpel Speedster
Speedster - nazwa kojarzy się z wysokimi prędkościami. Taki jest właśnie rooadster Opla. Dynamiczny i szybki - 147 KM 203 Nm gwarantują ciekawe przeżycia dla średnio zamożnch, kt贸rych nie stać na prawdziwego bolida...

Praktycznie każdy koncern w swojej ofercie posiada samoch贸d klasyfikowany jako roadster. Także Opel dzięki modelowi Speedster dołącza do tego grona. Zgrabna i dynamiczna sylwetka, mocny silnik powinny zagwarantować popularność temu samochodowi.

    Motor tego roadstera posiada moc 147 KM przy 5800 obr/min. Moc taką osiągnięto z pojemności r贸wnej 2198 cm3, posiada on 4 zawory na cylinder, układ wałk贸w DOHC. Przy 4000 obr/min. Osiągany jest maksymalny moment obrotowy o wartości 203 Nm. Za pośrednictwem pięciostopniowej, manualnej skrzyni bieg贸w moc przekazywana jest na koła tylne. Wszystko to pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w 5,9s, a spalanie wynosi średnio 9,2l/100km.

    Opel Speedster Z zewnątrz pojazd robi duże wrażenie, gł贸wnie dlatego, że jest niski i szeroki. Ostre krawędzie nadwozia, ciekawie zaprojektowane światła dbają o indywidualny styl samochodu. Szczeg贸lnie tył wygląda imponująco, a to dzięki ciekawie zaprojektowanej osłonie silnika z dużymi wlotami powietrza. Bardzo oryginalna jest końc贸wka wydechu w Speedsterze: podw贸jna, pionowa. Całości dopełniają 17-calowe aluminiowe obręcze z oponami: 175/55R17 z przodu i 255/45R17 z tyłu.

    Opel Speedster Asceza - to hasło przyświecało inżynierom projektującym wnętrze Opla. Nie znajdziemy tutaj żadnych zbędnych bajer贸w, licznik贸w etc. Nawet szyby uchylane są ręcznie. Są tylko rzeczy, kt贸rych nie dało się wyeliminować: fotele, kierownica lewarek... nawet radio jest opcjonalne!