» Alfa Romeo BreraAlfa Romeo Brera
Jeśli chodzi o design to marka Alfa Romeo jest przez wielu uważana jest za niedościgniony wz贸r. Dodając do tego nazwisko włoskiego projektanta - Giugiaro możemy być pewni, że otrzymamy produkt niecodzienny, dynamiczny, a zarazem delikatny. Projektant doskonale wpasował się w gusta ludzi rządnych połączenia sportowo - agresywnej linii z włoską elegancją.

   Alfa Romeo BreraTak naprawdę to ten samoch贸d można określić tylko dwoma słowami: dzieło sztuki i nie chodzi tu bynajmniej tylko o sztukę motoryzacyjną. Giugiaro po raz kolejny udowodnił, że nie jest mu obce projektowanie samochod贸w, kt贸re swoim wyglądem będą onieśmielały oglądających.

   Alfa Romeo BreraSamoch贸d wygląda bardzo groźnie i agresywnie. Wystarczy zobaczyć z przodu: piękne tr贸jkątne reflektory przypominają nieco oczy jakiegoś drapieżnika. Schodzą się w kierunku charakterystycznego dla Alf grilla, do kt贸rego dochodzi piękne przetłoczenie na masce w kształcie litery V. Na dole zderzaka znajdziemy duże wloty powietrza do silnika, a także do chłodzenia hamulc贸w.
   Warto zauważyć kształt przedniej szyby. Łączy się ona z dachem bardzo wysoko co ma niewątpliwie duży wpływ na wygląd samochodu.


   Alfa Romeo BreraZ tyłu podobnie jak z przodu uwagę przyciągają tr贸jkątne lampy zbiegające się ku środkowi samochodu. Bardzo ciekawie została zaprojektowana tylna szyba przypominająca coś w rodzaju tarczy z ostro zakończonym końcem r贸wnież w kształcie litery V. Całości dopełniają dwie podw贸jne końc贸wki wydechu umieszczone po obu stronach samochodu.

   Alfa Romeo BreraNiesamowite wrażenie robi widok z boku tego pięknego samochodu. przypomina on lamparta gotowego do skoku. Ciekawostką jest przesunięcie kabiny pasażerskiej do tyłu samochodu. Wygląda to tak, że prz贸d jest bardzo długi, natomiast tył jest bardzo wyraźnie i szybko zakończony. Pełni szczęścia dopełniają niskie boczne szyby i ogromne felgi z niskoprofilowymi oponami. Brera sprawia wrażenie wręcz przyklejonej do drogi.

   Alfa Romeo BreraJeśli uda nam się wejść do środka, po pokonaniu niecodziennie otwierających się drzwi, naszym oczom ukarze się piękny widok sk贸rzano - aluminiowych wykończeń. Jakość użytych materiał贸w, nie pozostawia nic do życzenia. Całość została tak zaprojektowana, aby sprawiała wrażenie "oblewania" ludzi podr贸żujących tą piękną Alfą. R贸wnież sprzęt audio nie pozostawia nic do życzenia. Zaprojektował go Pierre Piccluga, przez wielu uznawany za jednego z najlepszych ludzi od car audio.

   Alfa Romeo BreraOczywiście tak piękna Alfa nie może być napędzana jakimś zwykły silnikiem. Zastosowano w niej motor o pojemności ponad 4 litr贸w i mocy 400KM... nie ma sensu pisać więcej o tym silniku, przy tak pięknym nadwoziu.

Jak już wielokrotnie pisałem: szkoda, że to tylko concept...


Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera