» Alfa Romeo BreraAlfa Romeo Brera
Jeśli chodzi o design to marka Alfa Romeo jest przez wielu uważana jest za niedościgniony wzór. Dodając do tego nazwisko włoskiego projektanta - Giugiaro możemy być pewni, że otrzymamy produkt niecodzienny, dynamiczny, a zarazem delikatny. Projektant doskonale wpasował się w gusta ludzi rządnych połączenia sportowo - agresywnej linii z włoską elegancją.

   Alfa Romeo BreraTak naprawdę to ten samochód można określić tylko dwoma słowami: dzieło sztuki i nie chodzi tu bynajmniej tylko o sztukę motoryzacyjną. Giugiaro po raz kolejny udowodnił, że nie jest mu obce projektowanie samochodów, które swoim wyglądem będą onieśmielały oglądających.

   Alfa Romeo BreraSamochód wygląda bardzo groźnie i agresywnie. Wystarczy zobaczyć z przodu: piękne trójkątne reflektory przypominają nieco oczy jakiegoś drapieżnika. Schodzą się w kierunku charakterystycznego dla Alf grilla, do którego dochodzi piękne przetłoczenie na masce w kształcie litery V. Na dole zderzaka znajdziemy duże wloty powietrza do silnika, a także do chłodzenia hamulców.
   Warto zauważyć kształt przedniej szyby. Łączy się ona z dachem bardzo wysoko co ma niewątpliwie duży wpływ na wygląd samochodu.


   Alfa Romeo BreraZ tyłu podobnie jak z przodu uwagę przyciągają trójkątne lampy zbiegające się ku środkowi samochodu. Bardzo ciekawie została zaprojektowana tylna szyba przypominająca coś w rodzaju tarczy z ostro zakończonym końcem również w kształcie litery V. Całości dopełniają dwie podwójne końcówki wydechu umieszczone po obu stronach samochodu.

   Alfa Romeo BreraNiesamowite wrażenie robi widok z boku tego pięknego samochodu. przypomina on lamparta gotowego do skoku. Ciekawostką jest przesunięcie kabiny pasażerskiej do tyłu samochodu. Wygląda to tak, że przód jest bardzo długi, natomiast tył jest bardzo wyraźnie i szybko zakończony. Pełni szczęścia dopełniają niskie boczne szyby i ogromne felgi z niskoprofilowymi oponami. Brera sprawia wrażenie wręcz przyklejonej do drogi.

   Alfa Romeo BreraJeśli uda nam się wejść do środka, po pokonaniu niecodziennie otwierających się drzwi, naszym oczom ukarze się piękny widok skórzano - aluminiowych wykończeń. Jakość użytych materiałów, nie pozostawia nic do życzenia. Całość została tak zaprojektowana, aby sprawiała wrażenie "oblewania" ludzi podróżujących tą piękną Alfą. Również sprzęt audio nie pozostawia nic do życzenia. Zaprojektował go Pierre Piccluga, przez wielu uznawany za jednego z najlepszych ludzi od car audio.

   Alfa Romeo BreraOczywiście tak piękna Alfa nie może być napędzana jakimś zwykły silnikiem. Zastosowano w niej motor o pojemności ponad 4 litrów i mocy 400KM... nie ma sensu pisać więcej o tym silniku, przy tak pięknym nadwoziu.

Jak już wielokrotnie pisałem: szkoda, że to tylko concept...


Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera  Alfa Romeo Brera