» Seat Arosa RacerSeat Arosa Racer
Maleństwo - tak jednym słowem można określić ten mały, ale jakże zwinny model hiszpańskiego koncernu. Przedstawiamy bardzo interesujący concept.

Seat Arosa Racer   Racer tak nazywa się sportowa siostra zwykłej Arosy, kt贸ra niestety nigdy nie wejdzie do seryjnej produkcji. Z zewnątrz wyr贸żnia się zmienionym przednim spojlerem, małym spojlerem na klapie bagażnika oraz dokładki zderzaka. Doskonale wsp贸łgrają z samochodem białe felgi produkcji OZ Racing z oponami 195/45. Oryginalnym elementem stylistycznym są lusterka i dach pomalowane za biało, kontrastując z ostrą czerwienią całej reszty.


Seat Arosa Racer   Wnętrze Arosy jest typowo sportowe. ZnaleĽć tu można sportowe kubły MOMO, w pełni regulowane, niezbędne do szybkiej i dynamicznej jazdy. Doskonałe trzymanie zapewniają cztero punktowe pasy, do precyzyjnego kierowania służy sportowa kierownica. Takie elementy jak: nakładki na pedały, gałka dĽwigni zmiany bieg贸w i hamulca ręcznego nikogo nie zadziwią. Koło zapasowe jak w prawdziwej rajd贸wce znajduje się w bagażniku, a obok niego leży sobie pięciokilowa gaśnica.


Seat Arosa Racer   Silnik zastosowany w tym samochodzie to 16 zaworowa jednostka MPi o pojemności 1600 ccm. Rozwija on moc 125 KM (92KW) przy 6000 obr./min, a maksymalny moment obrotowy wynosi 152 NM przy 3000 obr./min. Dzięki niskiemu wsp贸łczynnikowi wagi do mocy samoch贸d przyspiesza do 100km/h w 8 sekund, a prędkość maksymalna to 200 km/h.

   Szkoda, że nie wejdzie do produkcji...