» MG XPower SVMG XPower SV
   Brytyjczycy od wielu lat słyną z produkcji iście wyścigowych samochodów, nowy model koncernu znakomicie potwierdza to stwierdzenie. W dziale MG Sport&Racing - zajmującym się przygotowaniem samochodów wyczynowych powstało prawdziwe cudo - MG XPower SV, o którym możecie przeczytać w niniejszym artykule.

   MG XPower SVNad przygotowaniem tego samochodu czuwał zespół kierowany przez Petera Stevensa. Tak, to ten sam od McLaren'ów. To nazwisko mówi samo za siebie, ten jegomość przygotowywał McLarena F1. To nazwisko mówi samo za siebie, więc najwyższy czas na opis tego cudownego pojazdu.

   MG XPower SVW całości został on wykonany z włókien węglowych, opartych o aluminiową ramę. Pozwoliło to stworzyć trwałą i bardzo lekką konstrukcję. Samochód gotowy do jazdy waży 1540kg. Dzięki tej masie i nowoczesnemu silnikowi samochód ma wręcz niezwykłe osiągi.

   MG XPower SVTeraz najwyższy czas na silnik. Samochód jest napędzany wspaniałym silnikiem V8 o pojemności 4,6l, charakteryzujący się mocą 320KM, pozwala to na osiągnięcie prędkości 100km/h w czasie 5,3 sekundy, zaś prędkość maksymalna wynosi 270km/h.
W planach były także silniki 5.0 V8 o mocy 410KM oraz 5.0 V8 charakteryzujący się mocą 465KM. Ten ostatni pozwalałby na osiągnięcie "setki" w czasie 4,2s. Jednak samochodu z tymi silnikami prawdopodobnie nie będzie można kupić, zamiast tego w przyszłym roku będzie dostępny model SV-R do którego będzie montowany silnik pochodzący z MG ZT-T Bonneville o niewiarygodnej mocy 765KM. Pozwoli to na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 320km/h.
Cały napęd przekazywany jest, jak przystało na prawdziwy samochód wyścigowy, na koła tylne, przy użyciu 5 biegowej przekładni manualnej.

   MG XPower SVSamochód porusza się na 18 calowych felgach firmy... oczywiście O.Z. Racing. Na te felgi założono opony o rozmiarze 225/40 R 18(przód), 265/40 R18(tył). Doskonałe parametry trakcyjne samochód zawdzięcza projektantom firm: Bosi i Vaccari.

   MG XPower SV
MG XPower SVJak przystało na prawdziwy sportowy bolid, samochód posiada iście rajdowe wyposarzenie. Fotele kubełkowe, 4-punktowe pasy szelkowe itp. Tylko ta kierownica po prawej strnie trochę razi...