» Zawieszenie - PraktykaZawieszenie - Praktyka    Opis jak samemu zmienić zawieszenie. Na razie tylko przód. Wszystko robione w garażu bez kanału.

1. Podnosimy przód malucha tak, żeby można było spokajnie pod niego wejść i manewrować. Najlepiej to zrobić podnośnikiem na środu samochodu. Podpieramy samochód i wyciągamy podnośnik. Nie zapomnij o ściągnięciu kół!

Rysunek1
2. Ustawiamy podnośnik jak na rysunku i podnosimy, byle nie za dużo. Odkręcamy śrubę oznaczoną strzałką i wyciągamy ją. Podobnie robimy z drugiej strony. Można to zrobić bez podnośnika ale tak jest łatwiej i trudniej sobie paluchy przybić po wybiciu śruby (resor strasznie spreżynuje) :).

Rysunek2
3. Teraz zabieramy się za resor. Na rysunku strzałką zaznaczyłem nakrętki które należy odkręcić. Przykręcane są po dwie na jedną śrubę, także jest ich osiem. Najlepiej odkręca się je kluczem nasadowym dułgim, ewentualnie oczkowym zagiętym (trzeba go trochą zeszlifować bo się nie mieści).


Rysunek3
4. Pozostaje jeszcze tylko wykręcić amortyzator. Z góry mocowany jest w bagażniku, mocowanie z dolu każdy potrafi zlokalizować. Jeśli uznaliśćie, że trzeba dać twardsze to do dzieła ... :)    To tyle sprawa jest banalna. Montaż w kolejności odwrotnej. Kiedyś przy okazji zrobię zdjęcia tyłu.