» Zawieszenie - PraktykaZawieszenie - Praktyka    Opis jak samemu zmienić zawieszenie. Na razie tylko prz贸d. Wszystko robione w garażu bez kanału.

1. Podnosimy prz贸d malucha tak, żeby można było spokajnie pod niego wejść i manewrować. Najlepiej to zrobić podnośnikiem na środu samochodu. Podpieramy samoch贸d i wyciągamy podnośnik. Nie zapomnij o ściągnięciu k贸ł!

Rysunek1
2. Ustawiamy podnośnik jak na rysunku i podnosimy, byle nie za dużo. Odkręcamy śrubę oznaczoną strzałką i wyciągamy ją. Podobnie robimy z drugiej strony. Można to zrobić bez podnośnika ale tak jest łatwiej i trudniej sobie paluchy przybić po wybiciu śruby (resor strasznie spreżynuje) :).

Rysunek2
3. Teraz zabieramy się za resor. Na rysunku strzałką zaznaczyłem nakrętki kt贸re należy odkręcić. Przykręcane są po dwie na jedną śrubę, także jest ich osiem. Najlepiej odkręca się je kluczem nasadowym dułgim, ewentualnie oczkowym zagiętym (trzeba go trochą zeszlifować bo się nie mieści).


Rysunek3
4. Pozostaje jeszcze tylko wykręcić amortyzator. Z g贸ry mocowany jest w bagażniku, mocowanie z dolu każdy potrafi zlokalizować. Jeśli uznaliśćie, że trzeba dać twardsze to do dzieła ... :)    To tyle sprawa jest banalna. Montaż w kolejności odwrotnej. Kiedyś przy okazji zrobię zdjęcia tyłu.