» Aston Martin VanquishAston Martin Vanquish
Piękny i bezkompromisowy taki właśnie jest Aston Martin. Olbrzymia moc piękne linie przypominają o kunszcie firmy z Newport Pagnell.

   V12 VanquishNo właśnie olbrzymia moc, tak to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Pod maską V12 Vanquish znalazł się 6-litrowy silnik V-12. Rozwija on moc 460 KM. Jest on przyczyną... bardzo dobrych wyników. Do setki przyspiesza w 5s, po następmnych 5s podróżujemy już z prędkością 160km/h. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie. Maksymalnie da się samochód rozpędzić do 300km/h. Moment obrotowy osiąga swoje maksimum 542 Nm przy 5000 obr/min. Za pośrednictwem sześcio biegowej skrzynii biegów moc przekazywana jest na piękne 19" koła.

   V12 VanquishZ zewnątrz samochód wygląda tak samo pięknie jak piękny jest silnik. Z 4665mm długości projektańci stworzyli coś zupełnie niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju. Zresztą zobaczcie na zdjęcia. Tego się nie da opisać to trzeba zobaczyć na własne oczy. Piękne linie przypominają nieco mocnego tygrysa albo innego "kociaka". Genialnie zaprojektowano wszelgie wloty. Całości dopelnia przedni grill i 19" felgi.

   V12 VanquishWe wnętrzu podobnie. Materiały wysokiej jakości. Czerwony przycisk start, duży wyświetlacz centralny, skórzane fotele i tak dalej... Właściciel ma wpływ na to jak zostanie wykończone wnętrze, kolorystyke itp.

   Ciekawe, czy ktoś w tym kraju zobaczy ten samochód bo wyprodukowano tylko 300 egzemptlarzy. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych samochodów w historii motoryzacji.

V12 Vanquish V12 Vanquish V12 Vanquish