» VW W12VW W12
W12 pierwszy samoch贸d z koncernu VW mogący wpełni konkurować z takimi znanymi markami jak Ferrari czy Lamborghini.

VW W12  W długoletniej historii VW nie było samochodu, kt贸ry m贸głby konkurować z Ferrari czy Lamborghini, zar贸wno pod względem silnik贸w jak i wyglądu. Koncern zmienił ten fakt prezentując VW W12.

   W 1997 zaprezentowano pierwszą wersję tego samochodu. Pod maską drzemał wtedy 5,5 litrowy, 12 cylindrowy silnik w układzie W o mocy 420 KM. Powstał on z połączenia 2 silnik贸w VR6.

    Ciągle rozwijając model W12 zaprezentowano jeszcze mocniejszą wersję. Dzięki zredukowanej masie pojazdu, oraz 600-konnemu silnikowi VW jeszcze lepiej przyspiesza. Moc przekazywana jest na koła tylnie za pomocą sześciostopniowej manualnej skrzyni bieg贸w. Niewątpliwą nowością jest prędkość maksymalna wynosząca prawie 350 km/h!!!

   VW W12 Wnętrze samochodu jest typowo spartańskie. Nie znajdziemy w nim żadnych większych przejaw贸w luksusu. Do standardu należą kubełkowe fotele dobrze trzymające w zakrętach. Nie ma setek kontrolek, licznik贸w, przycisk贸w.   VW W12Bryła samochodu wydaje się być ociężała, ale jest to tylko mylne wrażenie. Po przyjrzeniu się można zauważyć smukłość linii nadwozia. Największy szacunek wzbudza prz贸d samochodu widoczny na zdjęciu obok.Pozostałe zdjęcia VW W12:

 VW W12  VW W12  VW W12

 VW W12  VW W12  VW W12