» Zlot 126pZlot 126p
Około 50 samochod贸w, goście specjalni, pr贸by sprawnościowe wybory aut i baaardzo zimno...

   Dnia 8 grudnia w Kętach (koło Bielska-Białej) odbył się pierwszy zlot Fiata 126p. Czy był pierwszy to kwestia co nieco kontrowersyjna (Słomczyn) ale to nie jest interesujące. Organizatorzy nie przewidzieli, że o tej porze roku jest zimno i to było gł贸wnym problemem zlotu. Strasznie wiało i nie dało się długo oglądać. Wśr贸d gości specjalnych był międzyinnymi Jacek Cygan - pierwszy mistrz Polski startujący maluchem.

   O koło 8.30 przywieziono na lawecie Lancera EVO VI Zbyszka Gabrysia i o tej godzinie zaczeły się zapisy. Wpisowe wynosiło 50zł (nie dało się targować :( ). Więc samochod贸w było więcej przed stadionem. Swoją drogą to ta kwota jest troszkę duża zważywszy na stan konta właścicieli maluch贸w, wiem z doświadczenia :). Na stadion wjechało około 50 samochod贸w, a przed nim w r贸żnych dziwnych miejscach stało ok. 150 maluch贸w.

   Na imprezę składała się pr贸ba zręcznościowa na zmrożonej nawierzchni szutrowej i jazda Punto II na trolley'ach. Poziom na pr贸bie zręcznościowej był niski, ale w kńcu to nie KJS's. Kilka zał贸g pokazało, że maluchem da się jeĽdzić bardzo efektownie. Jednak większość zawodnik贸w jechała czysto rekreacyjnie, przynajmniej tak to wyglądało. Widzowie byli raczej zawiedzeni, spodziewali się, że stanie na mrozie zostanie im wynagrodzone, a niestety tak nie było.    Wybierano także najstarszy i najbardziej ztuningowany (kocham to słowo ;) samoch贸d. Najstarszy pochodził z roku bodajże 1975. Miał dopiero drugiego właściciela. Trzeba przyznać, że był bardzo zadbany.

   To właściwie tyle. Zlot m贸gł być bardzo udany tylko w bardzo znaczącym stopniu przeszkodziła pogoda. Wydaje mi się, że organizatorzy liczli na śnieg ale niestety nic z tego nie wyszło. Miejmy nadzieję, że wyciągną z tego wnioski i następny zlot zorganizują w lecie. A warto, bo klimat był niesamowity.

W oczekiwaniu na pr贸bę sprawnościową:
Przed pr贸bą Przed pr贸bą Przed pr贸bą
Pr贸ba:
Pr贸ba Pr贸ba Pr贸ba Pr贸ba
Najgłośniejsze auto zlotu:
Najgłośniejszy
Płonący...
Flame Flame
Najstarszy samoch贸d:
Najstarszy Najstarszy Najstarszy
Ach ten kolor... R贸żowy R贸żowy R贸żowy R贸żowy R贸żowy

Czy on ma nos'a ;)
Nos Nos
Inne:
 Inne  Inne  Inne  Inne
 Inne  Inne  Inne  Inne
 Inne  Inne  Inne