» Zlot 126pZlot 126p
Około 50 samochodów, goście specjalni, próby sprawnościowe wybory aut i baaardzo zimno...

   Dnia 8 grudnia w Kętach (koło Bielska-Białej) odbył się pierwszy zlot Fiata 126p. Czy był pierwszy to kwestia co nieco kontrowersyjna (Słomczyn) ale to nie jest interesujące. Organizatorzy nie przewidzieli, że o tej porze roku jest zimno i to było głównym problemem zlotu. Strasznie wiało i nie dało się długo oglądać. Wśród gości specjalnych był międzyinnymi Jacek Cygan - pierwszy mistrz Polski startujący maluchem.

   O koło 8.30 przywieziono na lawecie Lancera EVO VI Zbyszka Gabrysia i o tej godzinie zaczeły się zapisy. Wpisowe wynosiło 50zł (nie dało się targować :( ). Więc samochodów było więcej przed stadionem. Swoją drogą to ta kwota jest troszkę duża zważywszy na stan konta właścicieli maluchów, wiem z doświadczenia :). Na stadion wjechało około 50 samochodów, a przed nim w różnych dziwnych miejscach stało ok. 150 maluchów.

   Na imprezę składała się próba zręcznościowa na zmrożonej nawierzchni szutrowej i jazda Punto II na trolley'ach. Poziom na próbie zręcznościowej był niski, ale w kńcu to nie KJS's. Kilka załóg pokazało, że maluchem da się jeĽdzić bardzo efektownie. Jednak większość zawodników jechała czysto rekreacyjnie, przynajmniej tak to wyglądało. Widzowie byli raczej zawiedzeni, spodziewali się, że stanie na mrozie zostanie im wynagrodzone, a niestety tak nie było.    Wybierano także najstarszy i najbardziej ztuningowany (kocham to słowo ;) samochód. Najstarszy pochodził z roku bodajże 1975. Miał dopiero drugiego właściciela. Trzeba przyznać, że był bardzo zadbany.

   To właściwie tyle. Zlot mógł być bardzo udany tylko w bardzo znaczącym stopniu przeszkodziła pogoda. Wydaje mi się, że organizatorzy liczli na śnieg ale niestety nic z tego nie wyszło. Miejmy nadzieję, że wyciągną z tego wnioski i następny zlot zorganizują w lecie. A warto, bo klimat był niesamowity.

W oczekiwaniu na próbę sprawnościową:
Przed próbą Przed próbą Przed próbą
Próba:
Próba Próba Próba Próba
Najgłośniejsze auto zlotu:
Najgłośniejszy
Płonący...
Flame Flame
Najstarszy samochód:
Najstarszy Najstarszy Najstarszy
Ach ten kolor... Różowy Różowy Różowy Różowy Różowy

Czy on ma nos'a ;)
Nos Nos
Inne:
 Inne  Inne  Inne  Inne
 Inne  Inne  Inne  Inne
 Inne  Inne  Inne