» Dodge SRT-4Dodge SRT-4
Któż nie pamięta legendarnego Vipera? PO latac oczekiwań Chlysler wypuszcza na rynek nowy sportowy samochód o niezłych osiągach, ciekawej stylistyce ale czy jest on w stanie dorównać Żmiji?

DodgeKoncern Chlysler od dłuższego czasu wypuszcza na rynek samochody pod inną marką. Najmłodszym tego efektem jest Dodge SRT-4 łączący w sobie niezłe osiągi oraz nowoczesną stylistykę.

    Pod maską nowego Dodge'a znajduje się 2,4 litrowy silnik DOHC, który dzięki turbodoładowaniu osiąga moc 205KM. Pozwala to na rozpędzenie się do 100 km/h w 5.9s. Taki wynik oznacza, że w ofercie Dodge,a szybszy jest jedynie legendarny Viper. Oznaczenie samochodu - SRT to skróty od street (ulica), road (szosa), track(tor) a cyfra oznacza liczbę cylindrów. Podobnie jak w Viperze SRT-10.

    Dodge Dzięki wysokiej jakości manualnej, 5-cio biegowej skrzyni NVG T850, szerokim oponom i 17-calowym aluminiowym felgom można poczuć się jak w typowo sportowym samochodzie.

    Z zewnątrz samochód przypomina, że nie jest zwykłym dwuśladem. ¦wiadczą o tym duże wloty powietrza, efektowny tylny spojler i chromowana końcówka układu wydechowego. Wnętrze samochodu stylizowane jest na wnętrzu Viper'a. Znajdziemy w nim podobne fotele kubełkowe.