» Leon AbtLeon Abt
Dzięki swej ciekawej linii nadwozia Leon jest chętnie kupowanym samochodem, szczeg贸lnie przez młodych. Dla tych, kt贸rzy chcieliby się wyr贸żnić proponujemy Leona Abt.

   Leon Abt! Moim skromnym zdaniem Leon jest pięknym samochodem. Dzięki ciekawej bryle nadwozia podoba się młodym kierowcom. Abt miał niesłychanie trudne zadanie. Przy projektowaniu zestawu ospojlerowania dewizą firmy był brak przesady. I bardzo dobrze! Leon nie wyglądałby zbyt pięknie z milionem spojler贸w itd. Felgi mają rozmiar 8x18". Delikatne zmiany wspaniale podkreśliły styl i "hiszpański temperament" Seata. Może przydałyby się inne felgi, nie chodzi mi o ich rozmiar, bo jest on idealny, tylko o ich kształt. Przy ich oglądaniu ma się wrażenie, że na takich felgach (tylko mniejszych) jeĽdzi bardzo dużo samochod贸w. Ale to tylko moje subiektywne odczucia, a jak m贸wi przysłowie o gustach się nie rozmawia. Więc przejdĽmy do tematu silnika.

   Leon Abt!Bazowym silnikiem jest 180 konna jednostka. Jak to w samochodach znanych tuner贸w bywa moc tę trzeba podnieść. Inżynierowie z Abt "wykręcili" silnik Leona na 260 KM (191 KW). Dokonano tego przez zastosowanie turbosprężarki, wymianie kolektora wydechowego, tłumika, chłodnicy itd. W parze ze zmianami silnika idą zmiany zawieszeniu. Sprężyny i amortyzatory mogą być dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkownika. Leona można maksymalnie obniżyć o 50mm. Oczywistym jest także zmiana hamulc贸w, zastosowano m.in. specjalne linki hamulcowe firmowane przez Abt.

   Leon Abt!Czas na podsumowanie. Moim zdaniem Leon Abt to ciekawa propozycja. Dużym plusem dla tunera jest brak przesady w ospojlerowaniu, tylko te felgi... Pomyślicie, że się czepiam, ale one nie pasują do tego samochodu.