» Lamborghini MurcielagoLamborghini Murcielago
Czy na Diablo skończyła się inwencja Lamborghinii? Okzauje się, że nie - Murcielago zastępuje 11 letniego poprzednika.

  Lamborghini Murcielago - następca "wysłużonego", jedenastoletniego modelu Diablo. Bez żadnych kompleks贸w może konk贸rować z takimi znakomitościami światowej motoryzacji jak Viper, GT2, 575M itd.


O niepowtarzalności samochod贸w z pod znaku Lamborghini obok wspaniałych silnik贸w świadczy bardzo oryginalna linia nadwozia. Jedno bryłowa linia nadwozia jest bez problemu rozpoznawalna, nawet przez osoby "z poza branży". W odr贸żnieniu od Diablo nowy model posiada bardziej zaokrąglone krawędzie i ogromniaste wloty powietrza. Genialnie zostały zaprojektowane światła zar贸wno przednie jak i tylnie. Tył robi wspaniałe wrażenie dzięki centralnie umieszczonym końc贸wkom układu wydechowego i charakterystycznie zaprojektowanym lotkom. Całość stanowi część panteonu najpiękniejszych samochod贸w w historii motoryzacji.

    Lamborghini Murcielago Umocnieniu tej pozycji "pomaga" 6,2 litrowy silnik. Osiąga on moc maksymalną: 580 KM, a przyspieszenie do 100 km/h to 3,8s. Prędkość maksymalna hmm nie 300, nie 350 tylko 380 km/h!!! Za pomocą sześciobiegowej manualnej skrzyni cała moc jest przekazywana na koła tylne. Pomyślicie, co z wymogami ekologicznymi? O dziwo samoch贸d spełnia nawet te najsurowsze. O dziwo w samochodzie nie zastosowano rozkładu masy w stosunku 50:50 tylko 42:58, podobno ma to poprawić walory trakcyjne. Czy jest tak naprawdę? Nie wiem, ale jak się przejadę to Was poinformuje. O docisk do nawierzchni dba cała gama spojler贸w i lotek z tyłu. Całość porusza się na felgach o rozmiarze 8,5x18" z przodu oraz 13x18" z tyłu, a opony to Pirelli P Zero "Rosso" o wymiarach 245/35 ZR 18 i 335/30 ZR 18. Na wszystkich kołach znajdują się wentylowane hamulce z systemami ABS i ESP, wspomagane hydraulicznie. Masa Murcielago została zredukowana dzięki temu, że podwozie i nadwozie zostało wykonane z wł贸kien, tylko drzwi i dach wykonane są z tradycyjnych materiał贸w.

    Lamborghini MurcielagoW samochodzie prawie za 200tys. Dol. Nie mogło zabraknąć komputera pokładowego, radia z CD i zmieniarką, element贸w sk贸rzanych, GPS... W por贸wnaniu do Diablo lepiej wyciszono wnętrze podnosząc komfort podr贸żowania, ale kto w taki samochodzie myśli o tak przyziemnych rzeczach?


Pozostałe zdjęcia:

Lamborghini Murcielago Lamborghini Murcielago Lamborghini Murcielago Lamborghini Murcielago