» Peugeot RCPeugeot RC
Mocna odmiana w stajni Peugeota. Model RC nawiązuje do tradycji sportowych tej firmy, pamiętając o stosowanej przez firmę linii nadwozia z "cywilnych modelach".

Peugeot RC   Są to dwa bliĽniacze modele nazywane: RC Diamonds i RC Spades. R贸żnice miedzy nimi są niezauważalne z zewnątrz. Po prostu oba samochody są takie same. Do przeniesienia napędu służy sekwencyjna skrzynia bieg贸w. R贸żnica natomiast tkwi pod maską. Do napędu tych samochod贸w zastosowano 2 silniki:
- 2168 ccm, diesel, moc 129kW, moment 400Nm.
- 2000 ccm, benzyna, moc 133kW, moment 202Nm.
Do setki oba samochody przyspieszają w 6s, a dystans 1000 metr贸w jest pokonywany przez 26s. Maksymalna prędkość obu samochod贸w to 230 km/h. Więc, teoretycznie osiągi są identyczne. R贸żnica tkwi przede wszystkim w apetycie na paliwo: diesel pali 4,9litra, a benzynowy 7,7litra w cyklu mieszanym.

Peugeot RC   Samochody mają identyczne wymiary, poruszają się na identycznych felgach, po prostu -r贸żnokolorowi bliĽniacy ;). Wewnątrz dominuje czerwona sk贸ra. Jak przystało na rasową wyścig贸wkę: fotele kubełkowe, dodatki z aluminium, pełno elektronicznych bajer贸w, takich jak: cyfrowy wyświetlacz prędkości, elektroniczna klimatyzacja, regulacja prędkości wycieraczek i komputer pokładowy. Słowem wszystko, co uprzyjemnia podr贸żowanie. Linia nadwozia delikatnie przypomina obecy trend Peugeota, ale nie jest to powielenie kolejnego schematu, tlyko coś zupełnie nowego i oryginalnego.

   Jak już wiele razy pisałem: szkoda, że to concept...

Peugeot RC Peugeot RC Peugeot RC Peugeot RC