» Volvo PCCVolvo PCC
Samochody szwedzkiego koncernu raczej nie są znane jako auta o sportowym zacieńciu. Jednak Volvo PCC, samoch贸d wyjątkowy, aspiruje do tej klasy.

Volvo PCC   Szwedzki koncern słynie przedewszystkim z bezpieczństwa i niezawodności. Linia nadwozia nie wybija się zbytno agresywnością, zadziornościom czy dynamizmem. Samochody spod tej marki kupują raczej ludzie ustatkowani w średnim wieku., nie myślący o wydajnośći osiągach tylko o luksusie i bezpieczeństwie. Volvo PCC (Performance Concept Car) to tylko concept, ale jakże udany. Wypełnia lukę w stajni Volvo, ponieważ nie posiada ono samochodu typowo sportowego.

Volvo PCC   Bazą do zbudowania tego modelu było S60. Od swojego protoplasty r贸żni się nowym przednim zderzakiem, nieznacznie r贸wnież został zmieniony tył samochodu, kt贸ry zdobią teraz dwie symetrycznie umieszczone końc贸wki wydechu. Do całości dołożono srebrne progi i już mamy Volvo PCC z zewnątrz. Lakier to modny ostatnio niebieski, kt贸ry zmienia sw贸j odcień w zależności od kąta padania światła. Samoch贸d porusza się na 19’’ felgach wykonanych z magnezu oraz oponach o wymiarach 245/35 R19.

Volvo PCC   Jednak ciekawszy od nadwozia jest silnik - prawie 2,5litra, 5 cylindr贸w. Daje on moc 300KM i maksymalny moment obrotowy ponad 400Nm. Za pośrednictwem 6-stopniowej manualnej skrzyni bieg贸w moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła. Zastosowano unikalny system kontroli zawieszenia: 4C Continuously Controlled Chassis Concept), kt贸ry 500 razy na sekundę sprawdza położenie każdego koła i na biężąco wybiera rodzaj i charakterystykę tłumienia. Kierowca może ponadto wybrać: Comfort, Sport oraz Advanced Sport. Pierwsze dwie opcje są raczej komfortowe. natomiast Advanced Sport to już typowo sportowy rodzaj zawieszenia, maksymalnie twardy, bae żadnych luksus贸w.

Volvo PCC   Niestety to tylko concept i prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego, ale tak to już bywa, że orginalne samochody nie są dla zwykłych śmiertelnik贸w.
Volvo PCC Volvo PCC Volvo PCC