» Opel Astra X-TremeOpel Astra X-Treme
Po polskich drogach poruszają się tysiące Astr. Wszystkie takie same, bez większego tuningu. Z tej szarości wyróżnia się Opel Astra OPC X-Treme.

Opel Astra OPC X-Treme   Jadąc sobie drogą nigdy nie przypuszczaliście co może powstać z Astry. Ot, taki zwykły szary samochód, jakich pełno jest na naszych drogach. Kupują je raczej ustatkowani ludzie, bez większego zacięcia sportowego. Inżynierowie z OPC (Opel Performance Center) dzięki doświadczeniu zdobytemu na torach DTM zaprezentowali Astre OPC X-Treme, jedyny w swoim rodzaju samochód stworzony na bazie seryjnej siostry. Jednak ma nią niewiele wspólnego. Samochód miał swoją prezentację na targach w Genewie.

Opel Astra OPC X-Treme   Samochód ten ma moc 440KM i maksymalny moment obrotowy 530 Nm. Osiągnięto to z 4-litrowego, 8 zaworowego silnika. Cała moc przenoszona jest na koła tylnie za pomocą 6-stopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów. Taka konfiguracja napędu pozwala na przyspieszenie do 100km/h w mniej niż 4 sekundy. Prędkość maksymalna to 300km/h.

Opel Astra OPC X-Treme   Równie ciekawa jak silnik jest stylistyka samochodu. Pierwszym zaskoczeniem jest sposób wsiadania do samochodu. Drzwi unoszą się do góry za pomocą siłowników hydraulicznych. Po otwarciu drzwi oczom kierowcy ukazuje się olbrzymi napis Extreme, kolejny element przypominający, że nie jedziemy byle czym. W środku pustka. Nie ma żadnych zbędnych detali, skórzanych foteli itp. Głębokie fotele kubełkowe Recaro, szelkowe pasy i piękna tapicerka - to wszystko genialnie ze sobą współgra i tworzy niepowtarzalny klimat we wnętrzu.

Opel Astra OPC X-Treme   Nadwozie ma równie sportowy charakter jak wnętrze. Piękne spojlery, poszerzone nadkola, jedna wycieraczka i specjalnie przygotowane felgi o rozmiarze 20 cali, z oponami 265/30 ZR 20 z przodu i 305/25 R 20 z tyłu.


Opel Astra OPC X-Treme Opel Astra OPC X-Treme Opel Astra OPC X-Treme Opel Astra OPC X-Treme Opel Astra OPC X-Treme