» Opel Astra X-TremeOpel Astra X-Treme
Po polskich drogach poruszają się tysiące Astr. Wszystkie takie same, bez większego tuningu. Z tej szarości wyr贸żnia się Opel Astra OPC X-Treme.

Opel Astra OPC X-Treme   Jadąc sobie drogą nigdy nie przypuszczaliście co może powstać z Astry. Ot, taki zwykły szary samoch贸d, jakich pełno jest na naszych drogach. Kupują je raczej ustatkowani ludzie, bez większego zacięcia sportowego. Inżynierowie z OPC (Opel Performance Center) dzięki doświadczeniu zdobytemu na torach DTM zaprezentowali Astre OPC X-Treme, jedyny w swoim rodzaju samoch贸d stworzony na bazie seryjnej siostry. Jednak ma nią niewiele wsp贸lnego. Samoch贸d miał swoją prezentację na targach w Genewie.

Opel Astra OPC X-Treme   Samoch贸d ten ma moc 440KM i maksymalny moment obrotowy 530 Nm. Osiągnięto to z 4-litrowego, 8 zaworowego silnika. Cała moc przenoszona jest na koła tylnie za pomocą 6-stopniowej, sekwencyjnej skrzyni bieg贸w. Taka konfiguracja napędu pozwala na przyspieszenie do 100km/h w mniej niż 4 sekundy. Prędkość maksymalna to 300km/h.

Opel Astra OPC X-Treme   R贸wnie ciekawa jak silnik jest stylistyka samochodu. Pierwszym zaskoczeniem jest spos贸b wsiadania do samochodu. Drzwi unoszą się do g贸ry za pomocą siłownik贸w hydraulicznych. Po otwarciu drzwi oczom kierowcy ukazuje się olbrzymi napis Extreme, kolejny element przypominający, że nie jedziemy byle czym. W środku pustka. Nie ma żadnych zbędnych detali, sk贸rzanych foteli itp. Głębokie fotele kubełkowe Recaro, szelkowe pasy i piękna tapicerka - to wszystko genialnie ze sobą wsp贸łgra i tworzy niepowtarzalny klimat we wnętrzu.

Opel Astra OPC X-Treme   Nadwozie ma r贸wnie sportowy charakter jak wnętrze. Piękne spojlery, poszerzone nadkola, jedna wycieraczka i specjalnie przygotowane felgi o rozmiarze 20 cali, z oponami 265/30 ZR 20 z przodu i 305/25 R 20 z tyłu.


Opel Astra OPC X-Treme Opel Astra OPC X-Treme Opel Astra OPC X-Treme Opel Astra OPC X-Treme Opel Astra OPC X-Treme