» Alfa Romeo 156 GTAAlfa Romeo 156 GTA
Alfa Romeo 156 przeżywa metamorfozę za sprawą wersji GTA, kt贸ra skupia cała uwagę na sportowych cechach tego samochodu.

156 GTAAlfa Romeo 156 kojarzone jest przede wszystkim z elegancja i prestiżem, ale także ze sportem. 156 GTA modyfikuje ten wizerunek kierując go przedewszystkim w stronę sportu, wyścig贸w i dobrych osiąg贸w. Poprawione: silnik, hamulce i zawieszenie oferują dużą dawkę adrenaliny i przyjemności.

    Aby skutecznie rywalizować z innymi samochodami Alfa Romeo 156GTA wyposażona jest w silnik 3,2l V6 24V. Dzięki niemu samoch贸d uzyskuje moc ponad 250 KM i moment obrotowy 300Nm. Dobre przyspieszenie uzyskiwane jest już od 2000 obr/min. Tak dobrze zestrojony silnik zapewnia przede wszystkim wysokie przyspieszenia, dużą prędkość maksymalną, ale także zapewnia duży komfort jazdy, ponieważ nie trzeba często redukować bieg贸w.

    Silnik o wysokiej mocy i wysokim momencie to nie, wszystko aby można było m贸wić, że 156 GTA jest samochodem typowo sportowym. Aby przed każdym zakrętem nie trzeba było się bać o wypadnięcie z drogi inżynierowie Alfy Romeo zadbali o odpowiednią charakterystykę zawieszenia. Dla poprawy bezpieczeństwa obniżono środek ciężkości i usztywniono całe zawieszenie. Poprawiono r贸wnież "sterowalność" samochodu. Dzięki zmienionemu układowi kierowniczemu do wykonywania manewr贸w potrzebna jest mniejsza ilość obrot贸w kierownicą.

    Do skutecznego zatrzymania samochodu służą hamulce: przednie tarczowe wentylowane o wymiarach 305x28 mm z dwutłoczkowymi zaciskami Brembo i tylne tarczowe o wymiarach 276x10 mm. Systemy ABS, ESP i ASR (Anti Slip Regulation - zapobiega poślizgowi k贸ł)skutecznie wspomagają kierowcę w jeĽdzie. Do całości należy dołączyć dwie skrzynie bieg贸w: ręczną i Selespeed i już mamy obraz mechaniki Alfy 156 GTA.

    W nadwoziu nowej wersji nie dokonano żadnych poważnych zmian . Dzięki obniżonemu środkowi ciężkości auto jest niżej posadzone, obraz potęgują opony 225/45 założone na 17-calowe obręcze z lekkich stop贸w..

156 GTA    R贸wnież wnętrze samochodu pozostało seryjne, dodano tylko kilka akcent贸w przypominających z jaką wersją mamy do czynienia. Kubełkowe fotele, sportowe koło kierownicy, sk贸rzane obicie dĽwigni zmiany bieg贸w i aluminiowe pedały dopełniają wizerunku samochodu.

    Sądze, że Alfa 156 GTA to atrakcyjny samoch贸d, ale przydałoby się kilka zmian stylistycznych. Niekoniecznie wielkich, ale takich, żeby podkreślić wyjątkowość tego samochodu... P.S. Można zagrać w GTA na żywo ;)