» Alfa Romeo 156 GTAAlfa Romeo 156 GTA
Alfa Romeo 156 przeżywa metamorfozę za sprawą wersji GTA, która skupia cała uwagę na sportowych cechach tego samochodu.

156 GTAAlfa Romeo 156 kojarzone jest przede wszystkim z elegancja i prestiżem, ale także ze sportem. 156 GTA modyfikuje ten wizerunek kierując go przedewszystkim w stronę sportu, wyścigów i dobrych osiągów. Poprawione: silnik, hamulce i zawieszenie oferują dużą dawkę adrenaliny i przyjemności.

    Aby skutecznie rywalizować z innymi samochodami Alfa Romeo 156GTA wyposażona jest w silnik 3,2l V6 24V. Dzięki niemu samochód uzyskuje moc ponad 250 KM i moment obrotowy 300Nm. Dobre przyspieszenie uzyskiwane jest już od 2000 obr/min. Tak dobrze zestrojony silnik zapewnia przede wszystkim wysokie przyspieszenia, dużą prędkość maksymalną, ale także zapewnia duży komfort jazdy, ponieważ nie trzeba często redukować biegów.

    Silnik o wysokiej mocy i wysokim momencie to nie, wszystko aby można było mówić, że 156 GTA jest samochodem typowo sportowym. Aby przed każdym zakrętem nie trzeba było się bać o wypadnięcie z drogi inżynierowie Alfy Romeo zadbali o odpowiednią charakterystykę zawieszenia. Dla poprawy bezpieczeństwa obniżono środek ciężkości i usztywniono całe zawieszenie. Poprawiono również "sterowalność" samochodu. Dzięki zmienionemu układowi kierowniczemu do wykonywania manewrów potrzebna jest mniejsza ilość obrotów kierownicą.

    Do skutecznego zatrzymania samochodu służą hamulce: przednie tarczowe wentylowane o wymiarach 305x28 mm z dwutłoczkowymi zaciskami Brembo i tylne tarczowe o wymiarach 276x10 mm. Systemy ABS, ESP i ASR (Anti Slip Regulation - zapobiega poślizgowi kół)skutecznie wspomagają kierowcę w jeĽdzie. Do całości należy dołączyć dwie skrzynie biegów: ręczną i Selespeed i już mamy obraz mechaniki Alfy 156 GTA.

    W nadwoziu nowej wersji nie dokonano żadnych poważnych zmian . Dzięki obniżonemu środkowi ciężkości auto jest niżej posadzone, obraz potęgują opony 225/45 założone na 17-calowe obręcze z lekkich stopów..

156 GTA    Również wnętrze samochodu pozostało seryjne, dodano tylko kilka akcentów przypominających z jaką wersją mamy do czynienia. Kubełkowe fotele, sportowe koło kierownicy, skórzane obicie dĽwigni zmiany biegów i aluminiowe pedały dopełniają wizerunku samochodu.

    Sądze, że Alfa 156 GTA to atrakcyjny samochód, ale przydałoby się kilka zmian stylistycznych. Niekoniecznie wielkich, ale takich, żeby podkreślić wyjątkowość tego samochodu... P.S. Można zagrać w GTA na żywo ;)